Gdzie w Warszawie warto kupić mieszkanie?

Największy w całym kraju

Rynek warszawski nowych mieszkań jest jak najbardziej największy w całym naszym kraju. Większość jednak tamtejszego rynkowego obrotu skupia się tak naprawdę na dokładnie czterech dzielnicach. Części pozostałe Warszawy są o wiele bardziej mniej istotne dla klientów jak i także dla samych deweloperów.

Przede wszystkim Białołęka

Białołęka i jej pozycja nie powinna wielu osób dziwić. Osoby, które poszukują taniego mieszkania od dewelopera, nie mają zbyt dużego wyboru jeśli chodzi o liczbę dzielnic. Najczęściej wybierać muszą pomiędzy Ursusem oraz Białołęką. Dla wielu klientów Białołęka nie jest miejscem wymarzonym na zamieszkanie. Poprawia się jednak cały czas tamta infrastruktura. Szczególnie polepszył się dojazd do centrum miasta z Białołęki.

Dla zamożniejszych Wola i Mokotów

Wola oraz Mokotów są zdecydowanie dzielnicami dla osób zamożniejszych. Poza Białołęką popularnością największą cieszą się właśnie te dwie dzielnice. Są ona znacznie bardziej prestiżowe jak i także są dużo, dużo droższe. Tutaj za metr kwadratowy można nawet zapłacić dziesięć tysięcy złotych. Coraz więcej osób kupuje mieszkanie od deweloperów na terenie Pragi-Południe. Część południowa Pragi to obszar poprzemysłowy, który szczególnie ze względu na samą bliskość miasta ulega bardzo szybkiej przebudowie. Na pewno deweloperzy przyczynili się do rozkwitu tejże dzielnicy. Oferta Pragi-Południe jest naprawdę mocno zróżnicowana. Znajdziemy tam inwestycje prestiżowe jak i także obszary dostępne bardziej cenowo dla nabywców mieszkań. Z dzielnicą Pragą-Południe graniczy dzielnica – Targówek. Jest to dzielnica, która wzbudza coraz większe zainteresowanie jeśli chodzi o rozbudowę linii drugiej metra warszawskiego. Co jak co, ale wybór mamy naprawdę bardzo, ale to bardzo duży. Jest wiele mieszkań w wielu dzielnicach dostępnych. Wiadomo, że jedne z nich są droższe, a inne tańsze. Są także o różnych standardach. Wybór należy do nas. Oczywiście pod uwagę musimy wziąć nasz budżet.