Analizy statystyczne

Analizy statystyczne ulepszają sferę konsultingową?

Ponieważ rewolucja liczbowa zakorzeniona jest w branży konsultingowej, otwierają się olbrzymie szanse podniesienia zadowolenia klientów, a doradzanie klientom w zakresie wykorzystywania analiz statystycznych jest aktualnie zakorzenioną częścią współczesnego doradztwa. Jednak konsultanci muszą wyuczyć się nowych zespołów kwalifikacji.
Analizy statystyczne to błyskawicznie udoskonalające się technologie, które używają statystyki, sztuczną inteligencję i zaawansowane analizy rynkowe w celu identyfikacji logicznych standardów w rozległych zestawach danych. Inteligentnie zastosowane narzędzia analityczne zapewniają najwyższej jakości wgląd w wskaźniki wydajności organizacji oraz złożone, przeważnie zniewalające, transformacje zachodzące dookoła nich.

Wydatki na doradztwo w analizach statystycznych

Globalnie wydatki korporacyjne na doradztwo analityczne oraz analizy statystyczne podskoczyły w ciągu roku do 3 miliardów PLN. Inwestycje są równomiernie rozłożone na rozwój wewnętrznych możliwości i wydatków na zewnętrznych specjalistów. Oba rodzaje inwestycji mają wzrosnąć, a 91% menedżerów przekonało się, że analitycy i analizy statystyczne już wygenerowali sporą wartość dla swojej firmy.
Wiodące firmy konsultingowe rozumieją, że interpretacja Big Data nie daje im dominacji nad konkurencją. Przeciwnie, w epoce zaburzeń cyfrowych, nieodzowne jest ich przeżycie. Wynika to z faktu, że konsulting analityczno-statystyczny nie generuje dochodów, nie jest produktem. Niemniej ma wpływ na funkcjonalność, co jest obowiązkowe dla taktyki, działania, konsultantów HR i IT.

Analizy statystyczne i konsultacje

W związku z tym, zarówno dla specjalistów, jak i ich odbiorców, nauka o danych i analizy statystyczne są obecnie towarem. Dla tych, którym brakuje specjalizacji i przeciętnego rodowodu, analityka jest kosmosem dla niewtajemniczonych menedżerów, którzy potrzebują pośrednika, aby wytłumaczyć – w prostych pojęciach biznesowych – jakie analizy mogą dla nich przygotować. To jest miejsce, w które wstępują konsultanci. To nie dane, jednakże ludzie, którzy potrafią je odtworzyć i zużytkować, są prawdziwym walorem dla klientów. Wykwalifikowani naukowcy zajmujący się statystyką są nadal wyjątkowością na rynku. Znawcy, którzy potrafią sumować własne dane badawcze z kwalifikacjami strategicznego wnioskowania ze zdolnością do wyjaśniania analityki i analiz statystycznych w kategoriach laika, są jeszcze rzadkością.

Potrzebujesz konsultacji w zakresie takim jaki obejmują analizy statystyczne i analityka danych?